ile kary za brak przerejestrowania pojazdu, proszę o pomoc

ile kary za brak przerejestrowania pojazdu, proszę o pomoc

Nabyłem samochód i zastanawiam się jak wyglądają terminy na rejestracje pojazdów. Coś się zmieniło w ostatnim czasie?

Lesny

Posty: 1

 
Nic się nie zmieniło, bowiem ilość czasu na przerejestrowanie pojazdów zostaje taka sama. Mamy trzydzieści dni i w niektórych miastach wcale nie będzie nam prosto się tego terminu trzymać. Kolejki są niezwykle duże, dlatego trzeba od razu po zakupie umawiać termin przerejestrowania.

eXtreme23

Posty: 17

 
Z tego, co wiem rejestracja to jeszcze nic, natomiast o sporo gorzej jest z tym zgłoszeniem. Jeżeli się tego na czas nie zrobi to już niestety na sto procent dostaniemy karę. Zaczyna się od 200 złotych, a kończy na tysiącu. Nie opłaca się ryzykować.

Miluśkooo2

Posty: 4

 
W internecie sprawdźcie ile macie czasu na zgłoszenie zbycia wozu. Z tego, co wiem to trzydzieści dni, lecz może się coś zmieniło? Wiem, iż ze zgłoszeniem było trzydzieści dni, a potem poprzez pandemie było to sto osiemdziesiąt dni. Teraz chyba znowu jest trzydzieści, lecz lepiej zbadać to wszystko na bieżąco.

Yymyasui

Posty: 2

 
Trzeba dokładnie wszystko sprawdzać. Wiem, że jest strona, na której można sprawdzić do ilu dni musicie zarejestrować samochody. W kilka chwil. Wyjaśni się sprawa i wiemy, że trzeba do daty podanej przerejestrować i zgłosić pojazd. Ryzykowanie tutaj nic nie da, albowiem zdobędziemy wysoką karę z urzędu, a to nam się nie opłaca.

Nimert56

Posty: 2

 
Nie wiem, albowiem jeżeli kupuje samochód to mało, kiedy go przerejestrowuje. Z reguły mam wszystkie umowy i tak jeżdżę aż nie sprzedam go dalej. Podczas przeróżnych kontroli policji nigdy żadnych problemów nie miałem.

nighthaze

Posty: 7

 
Nie zastanawiałem się ile mam czasu na zgłoszenie nabycia wozu, albowiem robię to od razu. Zawsze wszystkie formalności załatwiam od ręki. Wiem, iż jeżeli się czegoś nie zrobi od razu to później człowiek zapomina i są z tego same problemy. Tego przecież nie chcemy.

miko_poz

Posty: 6

 
W łatwy sposób można sprawdzić ile macie czasu na rejestracje pojazdu, bo na stronie https://www.terminnarejestracje.pl jest specjalny licznik. Wpisuje się datę zakupu i już.

Miluśkooo2

Posty: 3

 
Trzeba dokładnie wszystko sprawdzać. Wiem, że jest strona, na której można sprawdzić do ilu dni musicie zarejestrować pojazdy. W kilka chwil. Wyjaśni się sprawa i wiemy, że trzeba do daty podanej przerejestrować i zgłosić pojazd. Ryzykowanie tutaj nic nie da, bo otrzymamy wysoką karę z urzędu, a to nam się nie opłaca.

znaszmnie

Posty: 21